Położony na południowo-środkowym wybrzeżu Madery klif Cabo Girão to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji wyspy. Dogodne położenie względem stolicy Madery – Funchal – oraz łatwy dojazd i piękne widoki zachęcają tłumy turystów do zameldowania się w tym miejscu i skorzystania z popularnej atrakcji jaką jest wejście na szklany podest.

Cabo Girão to oficjalnie najwyższy klif Starego Kontynentu – od poziomu morza dzieli go aż 580 metrów niemal pionowej skały. Widok oczywiście jest wyjątkowy, do tego sama droga na szczyt złożona z serpentyn potrafi doprowadzić niektórych do zawrotów głowy. Dojazd wynajętym autem jest łatwy, choć trzeba się trochę nakręcić kierownicą.

Wejścia na szklaną platformę strzegą bramki, my jednak trafiliśmy na otwarte i bezpłatne wejście. Trudno powiedzieć, czy to jakaś jednorazowa okazja czy też zawsze po godzinach jest otwarte wejście? W każdym razie dojechaliśmy szczęśliwie na sam zachód Słońca. Ale uwaga – gdy wychodziliśmy po 18:00, bramki były już zamknięte i następne osoby odchodziły z kwitkiem.