Są na świecie miejsca, które swoją niezwykłość zawdzięczają działaniu przyrody. Są też takie, które stworzył człowiek swoim uporem, pomysłowością i talentem. Na koniec są też i takie, do których powstania przyłożyła się zarówno natura jak i cywilizacja. Położony na Katarskiej pustyni Al Wukair Scrap Yard jest jednym z takich właśnie miejsc.

Katar nie słynie z wielu atrakcji turystycznych. Dla większości podróżników i turystów to miejsce przesiadki na lotnisku w Doha. Zwykle i dla nas, ale tym razem w ramach wyjazdu na maraton właśnie w Doha (Ad-Dauha) spędziliśmy w tym kraju kilka dni. Wspomniane atrakcje szybko się wyczerpały i musieliśmy nowych szukać na własną rękę. I udało się, w dodatku z jakim skutkiem!

Al Wukair Scrap Yard to cmentarzysko samochodów położone na pustyni, kilkadziesiąt kilometrów pod stolicą kraju. Cmentarzysko tak zachwycająco wielkie, że widoczne z kosmosu

Odpoczywając po maratonie wybraliśmy się na krótką wyprawę. Wprawdzie większość terenu jest ogrodzona i pilnowana, to nawet te leżące poza ogrodzeniem 3% powierzchni, którą zdążyliśmy spenetrować przyniosło nam łup fotograficzny jaki rzadko zdarza się fotografom. W tym miejscu można byłoby spędzić kilka dni, czekając na kolejne wschody i zachody słońca… a gdyby jeszcze zdobyć przepustkę do skarbów, które znajdują się w zamkniętej części?

Znajdziecie tutaj nie tylko samochody osobowe. To także istne wysypisko autobusów, ciężarówek, camperów a nawet łodzi motorowych. Na przegląd motoryzacyjnych marek także nie można narzekać – nas zafascynowały liczne Dodge a nawet piękna, zakurzona Corvette. Nawet nie trzeba specjalnie szukać.

Przyjemnego oglądania!

GALERIA 1

GALERIA 2